Service

Urmakare på serviceverkstaden i Västerås

Picture of HENRIK

HENRIK

Verkstadschef Urmakare sedan 2007 med Gesällbrev samt WOSTEP certifikat

ÄVEN CERTIFIERAD AV:
  • Audemars Piguet - Nivå R50
  • Breitling - Nivå 2
  • Omega - Co-Axial cal. 2500 & 3313
henrik@nymansur.com
Picture of CARL-MAGNUS

CARL-MAGNUS

Vice Verkstadschef Urmakare sedan 2004 med Gesällbrev samt WOSTEP certifikat

ÄVEN CERTIFIERAD AV:
  • Jaeger-LeCoultre - Nivå 3
  • Breitling - Nivå 50
  • Jaeger-LeCoultre
  • Breguet - Mekaniskt, Automatiskt och Type XX Kronograf
carl-magnus@nymansur.com
Picture of ARNE

ARNE

Urmakare sedan 1981 med Gesällbrev

ÄVEN CERTIFIERAD AV:
  • Rolex - Automatiskt och Kronograf urverk
  • IWC - automatiskt urverk & kronograf urverk
  • Breitling - kronograf urverk
arne@nymansur.com
Picture of Sofia

Sofia

Urmakare sedan 2005 med Gesällbrev.

ÄVEN CERTIFIERAD AV:
  • Omega - Co-Axial cal. 2500 & 3313
sofia@nymansur.com
Picture of Tommy

Tommy

Urmakare sedan 2006 med Gesällbrev.

ÄVEN CERTIFIERAD AV:
  • Breitling - Nivå 2
  • Cartier
  • Omega - Co-Axial cal. 2500 & 3313
tommy@nymansur.com
Picture of Matthias

Matthias

Urmakare sedan 2012 med Gesällbrev samt WOSTEP certifikat.

ÄVEN CERTIFIERAD AV:
  • Omega - Co-Axial cal. 2500 & 3313
  • IWC - automatiskt urverk och kronograf urverk samt 7-days
matthias@nymansur.com
Picture of Niklas

Niklas

Urmakare sedan 2013 med Gesällbrev samt WOSTEP certifikat.

ÄVEN CERTIFIERAD AV:
  • Rolex - Automatiskt och kronograf urverk
niklas@nymansur.com
Picture of FREDD

FREDD

Urmakare sedan 2016 med Gesällbrev, samt WOSTEP certifikat

ÄVEN CERTIFIERAD AV:
  • Rolex - Automatiska urverk
fredd@nymansur.com
Picture of Lars

Lars

Urmakare sedan 2000 med Gesällbrev.

lars.t@nymansur.com
Picture of Maria

Maria

Administratör

urmakarna@nymansur.com
Picture of Sofie

Sofie

Administratör

urmakarna@nymansur.com

Urmakare på Nymans Ur 1851 i Stockholm

Picture of Peder

Peder

Urmakare sedan 1986 med Gesällbrev.

ÄVEN CERTIFIERAD AV:
  • Rolex – 5 olika kurser
  • Panerai – Nivå 3
  • Jaeger-LeCoultre
  • Cartier
  • Audemars Piguet – Quartz urverk
peder@nymansur.com
Picture of Albin

Albin

Administratör

service@nymansur.com

Urmakare på Krons i Stockholm

Picture of Patrik

Patrik

Urmakare sedan 2011 med Gesällbrev samt WOSTEP certifikat.

service@krons.se